Hayata
Hazırlar!

Kurucumuzdan Mesaj


Kurucumuzdan MesajKurucumuzdan     

 

Sayın Velilerimiz;

  Kimi sözler vardır ki, bir kitap kadar anlam içerir. O söze dair bir kitap yazılabilir. İşte bu sözlerden biri ile başlamak istedim sözlerime.  Albert Einstein’ın da dediği gibi:“Aslında herkes bir dâhidir.” “Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir!”

  Bizler Adım Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ailesi olarak her öğrencimizi değerli görüyoruz ve her öğrencimizin kendine özgü bir birey olduğunu kabul ederek eğitim anlayışımızı sürdürüyoruz.

  Yıllardır süregelen eğitim sistemine karşı, sizlere süslü cümleler ile okulumuzun Vizyonu ve Misyonunu okulumuzdaki eğitimin şöyle kaliteli böyle güzel olduğunu anlatan cümleler kullanmak istemiyorum. Sizlerden 50 yıl öncesine gitmenizi istiyorum. 50 yıl önceki teknolojik gelişmeler nasıldı şimdi nasıl? Örneğin; ilk arabalara bakın şimdi üretilen arabalara, ilk ankesörlü telefonlara bakın şimdi kullanılan akıllı telefonlara bunun gibi binlerce örnek verebilirim. Bir de 50 yıl önceki eğitime bakalım “ ders anlatan öğretmen, dinleyen ve parmak kaldıran öğrenci” şimdi de günümüz eğitim sistemine bakalım “ders anlatan öğretmen, dinleyen ve parmak kaldıran öğrenci” yani dünyada ki tüm her şey kendini yenilerken eğitim sisteminin yerinde saymasına anlam veremiyoruz. Bir doktor tüm hastalarına aynı reçeteyi yazamaz. Dünya artık ilerledi… Şimdi yaratıcı, yenilikçi, eleştirel ve bağımsız olarak düşünebilen ve birbiriyle bağlantı kurabilen insanlara ihtiyacımız var.

Adım Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ailesi olarak bütün öğrencilerimize doğru dokunabilmeyi amaçlıyoruz. Bir doktor bir hastasının kalbini ameliyat ederek hayatını nasıl kurtarabiliyor ise iyi bir öğretmen de o çocuğun kalbine erişip, onun doğrulukla yaşamasına olanak sağlayabilir. Bizler Adım Sağlık Meslek Lisesi ailesi olarak sizler için çok değerli olan yavrularınızı kendi çocuklarımız gibi görmek zorundayız. Çünkü bizler öğrencilerimizi nasıl yetiştirirsek öğrencilerimiz de bizim çocuklarımızı aynı şekilde yetiştireceğini bilen bir ahlakla hayata bakıyoruz. Öğrencilerimizi ailemizin içine katarak toplumsal değerlerimize uygun, ahlaki değerleri taşıyan, eleştirebilen, yaratıcı düşünebilen, haksızlığa karşı hakkı savunabilen bir birey olarak yetiştirmek temel prensiplerimizin başında gelmektedir.  Tabi ki bu prensipler doğrultusunda hedefi ve amacı olan ve o amaç ve hedef doğrultusunda disiplinli ve özverili bir şekilde çalışmasını bilen, gayret gösteren öğrenciler yetiştirmektir. Bu doğrultuda “Öğrencilerimizin Geleceğinin Bizim Geleceğimiz Olduğunu Bilen Öğretmenler Olarak” öğrencilerimizi değerli görüp, Ülkemize ve topluma ahlaki değerleri ile eğitim seviyesi ve bilgisi ile tam donanımlı bireyler yetiştirmek En Temel ilkemizdir.

Siz değerli velilerimizle birlikte el ele vererek ve en önemlisi “ARTIK BALIKLARIN AĞAÇLARA TIRMANMAYA ZORLANMADIĞI” bir eğitim anlayışı ile Adım Adım ilerleyerek yolumuza devam edeceğiz,

Çünkü;

Başarabileceklerimizin sınırı yok.

 

TEK ADIM ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI
Yönetim Kurulu Başkanı

Metin BALCI